Zbiorniki przeciwpożarowe

To content | To menu | To search

Tag - zbiorniki

Entries feed - Comments feed

Wednesday, June 10 2009

Zbiorniki rolicze

zbiorniki.waw.pl_zbiorniki_rolnicze.jpgZbiorniki rolnicze mogą mieć w gospodarstwie rolnym różne zastosowanie. Mogą służyć jako zbiorniki na mleko, na gnojowicę, ale również na opryskiwacze.

Producenci zbiorników rolniczych mają więc spore pole do popisu. Obecnie dostępne są na rynku zbiorniki rolnicze wykonane z polietylenu oraz żelbetonu. Oczywiście wybór zbiornika zależy od jego przeznaczenia. Dodatkowo rolnik musi pamiętać o tym, że zbiorniki rolnicze muszą odpowiadać unijnym normom związanym z funkcjonowaniem gospodarstwa rolnego.

Na zbiorniki rolnicze możliwe jest otrzymanie dopłaty unijnej. Oczywiście we wniosku należy odpowiednio opisać przeznaczenie. Rodzajów wniosków o dopłaty jest sporo. Jeśli zbiorniki rolnicze są tylko jednym z elementów, spośród których rolnik stara się o dopłatę, powinien wszystko prawidłowo obliczyć i zapisać we wniosku.

Zbiorniki przeciwpożarowe

zbiorniki.waw.pl_zbiorniki_przeciwpozarowe.jpgJeszcze do dziś spotkać można niewielkie sadzawki, które dawno temu pełniły funkcję zbiorników przeciwpożarowych. Początkowe ich przeznaczenie wiązało się z funkcją pojenia bydła, a w razie pożaru czerpano z nich wodę, którą można było go gasić.

Dziś zbiorniki przeciwpożarowe to potężne, najczęściej mające kształt walca pojemniki. Usytuowane są najczęściej w okolicach wielkich zakładów przemysłowych, fabryk oraz magazynów logistycznych.

Zbiorniki przeciwpożarowe posiadają rury napełniające i odprowadzające wodę w razie pożaru. Posiadają one również system podgrzewający wodę na wypadek mrozu. Często do zbiorników podłączone są systemy zraszaczy, które funkcjonują wewnątrz budynku, a włączają się tam w przypadku zagrożenia pożarem.

Thursday, May 28 2009

Przerwa

Serwis znajduje się w przebudowie. Planujemy uruchomić nową odsłonę witryny w ciągu kilkunastu najbliższych dni.